SK Hořovice U14 – FK Junior Strakonice U14 5:2 (3:1)

Ve středu 14.9.2022 jsme od 18:30 hod. nastoupili na domácím stadionu, pod umělým osvětlením, k odloženému zápasu proti FK Junior Strakonice. Do zápasu jsem vstoupili dobře a od počátku jsme soupeře přehrávali. Již v 6. minutě jsme se dostali do vedení, když Dudl poslal míč z půlky hřiště na levou stranu, kde s ním Kropáč vběhl do pokutového území, poté jej vrátil na vápno Netrvalovi, který střelou ke vzdálenější tyči otevřel skóre. O tři minuty později si oba hráči role vyměnili, když Hovorka na pravé straně vysunul Netrvala, který centroval před branku, kde byl Kropáč v náběhu, v souboji s obráncem se od nich míč odrazil do brány a vedli jsme 2:0. Soupeř se ale nevzdal a hned po rozehrání přišel nákop za naši obranu a útočník soupeře šel sám na brankáře Flegra, ten ale výborně zasáhl. V 16. minutě se zase skóre měnilo, když Sojka pod tlakem útočníka hrál malou domů na Flegra, kterému se odkop nepovedl, hráč hostí uklidil míč do naší sítě a snížil na 2:1. Ve 23. minutě se po kombinaci na pravé straně dostal míč ve vápně k Riskovi, který ale trefil jen dobře postaveného brankáře. Ve 36. minutě Netrval obral o míč obránce soupeře, běžel sám na branku, ale v pokutovém území byl faulován a dostali jsme možnost pokutového kopu. K tomu se postavil kapitán Hadraba, který slavil narozeniny. Chtěl brankáře překvapit střelou na střed, ale brankář nezvolil jednu ze stran, zůstal stát a střelu jen vyrazil před sebe. Poté ale nejrychleji zareagoval Palek, který míč dorazil do sítě a uzavřel stav prvního poločasu na 3:1 v náš prospěch.

Po změně stran nejprve střílel Sojka, z hranice pokutového území  a jen do brankáře.  Poté se k míči dostali hosté, když prošli až do našeho pokutového území, kde jsme podcenili situaci a nikým neobsazený hráč soupeře, na malém vápně, ve 44. minutě snížil na 3:2. Hned po rozehrání jsme se dostali do šance my, když Hadraba dobře vysunul Netrvala, který byl faulován na hranici pokutového území. Ale Dudl z přímého kopu trefil jen zeď hostí. Za další 2. minuty Lytvynenko přihrál opět Netrvalovi, ale na jeho střelecký pokus, po zemi k tyči, brankář dosáhl a míč chytil. V 58. minutě dostali hosté zase příležitost a to přímého volného kopu z poloviny hřiště. Jejich rozehrávku zachytil Dudl, přeběhl s míčem celé hřiště a zprava centroval před branku, kde hlavičkoval Netrval, ale pouze do břevna. Dobíhající obránce míč odkopl, ten zachytil Sojka, který střelou z 20 metrů, umístěnou pod břevno, zvýšil skóre na 4:2. Další břevno hostující branky trefil Fulín v 62. minutě. V 74. minutě prokličkoval Netrval mezi obránci a vystřelil, ale brankář míč neudržel. Dostal se k němu Fulín, který jej z blízka dopravil do sítě a završil skóre na 5:2. Do další vyložené šance jsme se dostali 2 minuty před koncem, kdy Netrval zachytil odkop soupeře, přeběhl půl hřiště a přihrál na malé vápno osamocenému Toťovi, který ale poslal míč nad branku. Následně ještě v poslední minutě střílel Dudl, ale míč letěl vedle branky hostí. Naši hoši v tomto zápase odvedli velmi dobrý výkon a tentokrát jsme po zásluze zvítězili.

Naše branky vstřelili : Tomáš Netrval, Ondřej Kropáč, Dominik Palek, Dominik Sojka, Tomáš Fulín

Naše sestava U14 : Flegr – Palek, Sojka Dudl, Lytvynenko – Kropáč (79. Plecitý), Riska, Fulín (78. Toť), Hadraba, Hovorka – Netrval.

Příští zápas sehrajeme v sobotu 17.9.2022 od 12:00 hod. v Písku proti místnímu FC Písek fotbal.