post

SK Hořovice U14 – Povltavská FA 2:5 (0:4)

V neděli, 11.9.2022, jsme v dalším kole divize žáků U14 přivítali na hřišti v Hořovicích tým Povltavské fotbalové akademie, který stejně jako my postoupil před touto sezónou z Krajského přeboru. Již od počátku zápasu jsme se potýkali s nákopy balónů za naši obranu. Probíhaly souboje našich obránců s útočníky soupeře. Již ve druhé minutě se vracel Dieujuste, který doběhl útočníka na našem velkém vápně, brankář Flegr míč chytil, ale Dieujuste špatně došlápl, podvrkl si kotník a i když to zkoušel rozběhat, musel v již v 10. minutě vystřídat. V 6.minutě jsme se dostali do šance i my, když Flegr poslal dlouhý míč na Kropáče na pravou stranu, ten našel před brankou Netrvala, který ale mířil jen do brankáře hostů. Ale ihned přišel dlouhý nákop za naši obranu, až k Flegrovi, který ale míč netrefil, přihrál soupeři, ale ten naštěstí pro nás netrefil naši odkrytou branku. V 8. minutě utekl obraně Netrval, ale hosté srazili míč jen na rohový kop. V 16. minutě opět zahrozil soupeř dlouhým nákopem za naši obranu, ale Sojka se stihl vrátit a brankář Flegr míč chytil. Ale už o minutu později se hosté radovali z vedení 0:1, když jsme další nákop za obranu nezachytili, útočník přehodil Flegra a balón skončil v naší síti. Gól hosty povzbudil k větší aktivitě a nás bohužel naopak srazil. Ve 24. minutě při dalším pasu za naši obranu nedokázal soupeř obejít našeho brankáře Flegra, ale už o dvě minuty později to hostům vyšlo. Dlouhý nákop na naší levé straně hráč soupeřů doběhl před brankovou čarou, Sojka se nestihl vrátit, přišla přihrávka před naši bránu, kde již soupeř neměl problém dopravit míč do sítě a prohrávali jsme 0:2. V 31. minutě jsem mohli zahrozit my, když Kropáč kličkoval na pravé straně mezi obránci a byl faulován. Míč si postavil k přímému volnému kopu z 20-ti metrů Riska, ale bohužel mířil nad branku. Ve 35. minutě šel útočník soupeře důrazně proti Lytvynenkovi, ten ho při odkopu balonu trefil, míč se odrazil přímo do běhu soupeře, který následně prostřelil Flegra a prohrávali jsme 0:3. O dvě minuty později soupeř využil vysokého postavení Flegra před brankou a z 25 metrů jej přehodil a uzavřel poločasové skóre na 0:4 v náš neprospěch.

O poločase se prohnal přes hřiště déšť a do druhé půle jsem nastoupili s odhodláním s výsledkem něco udělat. Lytvynenka v obraně nahradil Průša, ale nedokázali jsme se dostat přes obranu soupeře. V 53. minutě střelu soupeř z hranice vápna zastavil brankář Flegr nohou. V 58. minutě se na pravé straně uvolnil Kropáč, přihrával před prázdnou bránu Netrvalovi, ale obránce byl u míče dřív a odkopl jej. V 62. minutě přišel místo Fulína na hřiště Dudl, který odehrál, stejně jako Průša, poločas utkání před tím za starší U15. Hned po minutě na hřišti poslal míč za obranu na Netrvala, který udělal kličku brankáři a upravil skóre na 1:4. V 68. minutě střílel z hranice vápna Erazím, ale pouze do připraveného brankáře. V 72. minutě šel Dudl za obranu soupeře, v pokutovém území byl sražen a rozhodčí nařídil pokutový kop v náš prospěch. Míč si postavil Průša, jeho střela orazítkovala obě tyče, ale skončila v bráně a bylo to 2:4. V 74. minutě se ale hostující hráč protáhl kolem naší obrany, z pravé strany propálil Flegra na bližší tyč, a skóroval na 2:5. I když jsme v náporu ke konci zápasu pokračovali, tak už se nám nepodařilo přidat další gól.

Naše branky vstřelili : Tomáš Netrval, Milan Průša

Naše sestava U14 : Flegr – Palek, Sojka  Dieujuste (10. Hovorka), Lytvynenko (41. Průša) – Kropáč, Riska, Erazím, Fulín (62. Dudl), Hadraba – Netrval.

Příští zápas sehrajeme již tuto středu 14.9.2022 od 18:30 hod. doma, na stadionu Pod Remízkem v Hořovicích v odloženém utkání úvodního kola soutěže, proti FK Junior Strakonice.