SKP České Budějovice U14 – SK Hořovice U14 8:1 (5:0)

V sobotu 27.8.2022 jsme, po odložení zápasu v minulém týdnu, vstoupili do České divize žáků v kategorii U14 na půdě Sportovního klubu policie České Budějovice. Již od počátku bylo vidět, že je náš soupeř lepší. Byl důraznější, rychlejší, přesnější a po dvou přihrávkách za naši obranu jsme ve 3. minutě prohrávali 2:0. V 8.minutě to bylo již 3:0. K ohrožení branky našeho soupeře jsme se dostali až v 16. minutě, kdy Netrval utekl po pravé straně, odcentroval před branku, ale Hadraba střílel jen do připraveného brankáře. Ve 24 minutě se ke střele z dálky odhodlala naše posila z Berouna Freylin Dieujuste, ale jeho střela opět šla na brankáře, kterému nenadělala větší problémy. Ve 27. minutě opět domácí poslali přihrávku mezi naše stopery a prohrávali jsme 4:0. Sice jsme bojovali a snažili jsme se s výsledkem něco udělat alespoň střelami z dálky, ale Dieujuste ve 33. minutě mířil nad branku a Dudl ve 35. minutě bohužel vedle ní. Když ve 38. minutě přišel další pas za naši obranu, tak se skóre měnilo na 5:0 a tímto výsledkem skončil první poločas.

Ve druhém poločase jsme chtěli předvést lepší výkon  a nenechat se ovlivnit nepříznivým poločasovým brankovým stavem. A i protože domácí vystřídali tři hráče, obraz hry se trochu vyrovnal, ale hrálo se převážně ve středu hřiště, bez větších šancí na obou stranách. Až po půl hodině hry druhého poločasu se v 70. minutě zápasu opět prosadili domácí, kdy po centru z pravé strany přišla přesná hlavička a bylo to 6:0. V 77. minutě domácí využili naší špatné rozehrávky a zvýšili na 7:0.  O minutu později se snažil obraně domácích utéct Netrval, v pokutovém území byl zezadu faulován a rozhodčí odpískal náš pokutový kop. Ten proměnil Dieujuste a snížil na 7:1. Po další minutě došlo opět k našemu zaváhání a domácí uzavřeli skóre na 8:1. Utkání s pravidelným účastníkem divize nám ukázalo, že rozhodně ještě máme na čem pracovat.

Jedinou naši branku vstřelil z pokutového kopu Freylin Dieujuste.

Naše sestava U14 : Flegr, Bartoš (29. Palek), Dudl (44. Kropáč), Kaňka, Sojka – Abrhám (62. Hovorka), Riska, Lytvynenko (71. Toť), Hadraba – Dieujuste, Netrval