U17 – anglický týden mladších dorostenců

Jiskra Domažlice – SK Hořovice 2:0 (1:0)

V rámci „anglického týdne“ jsme sehráli venkovní utkání na pěkném stadionu Jiskry Domažlice.  Domácí byli od začátku zápasu více na balonu ale díky naší dobré organizaci a pohybu se drželi v bezpečné vzdálenosti od naší branky. V 19. minutě jsme ale nedohráli situaci na levé straně našeho vápna, domácí záložník vybojoval míč, rychle jej odcentroval na hranici malého vápna na nabíhajícího útočníka, pro kterého nebyl problém skórovat. Obraz hry se po vstřelené brance příliš nezměnil, domácí měli optickou převahu, naši hráči je ale drželi na distanc od naší brány. V 33. mohlo být srovnáno – Vítek Průša si zaběhl za obranu, svoji šanci ale neproměnil. V 50. minutě jsme nabídli soupeři po naší zbytečné ztrátě míče na jejich polovině rychlý brejk, který skončil druhou brankou domácích. Minutu po obdržené brance jsme si vypracovali tutovku, Vítek Průša ale z malého vápna přestřelil. O sedm minut později ten samý hráč běžel sám na brankáře, ale ani tuto šanci bohužel neproměnil. A když ni v 72.minutě Vojta Brotánek svoji tutovku neproměnil, odjížděli jsme po solidním výkonu s prohrou 2:0.

Sestava: Malec, Šebek, Červenka, Čapek, Petica (70.Brotánek), Kratěna (60.Zoubek), Průša, Fryš (60.Dostál), Křivánek, Štochl, Mackovič

SK Hořovice – Junior Strakonice 2:0 (2:0)

Tři dny po venkovní zápase v Domažlicích jsme nastoupili na našem hřišti proti soupeři ze Strakonic. Kvůli viróze, která náš tým postihla, jsme měli ale velký problém sestavit jedenáctku hráčů. Do pole tak musel nastoupit brankář Matyáš Malec, který do zápasu nastoupil s velkou chutí a v 19. minutě svůj výkon korunoval vstřelenou brankou, když si naběhl za obranu na kolmici od Andrease Mackoviče.  Soupeře jsme prakticky nepustili v první půli do vážnější šance a hru jsme kontrolovali. Naše vedení jsme dokázali navýšit v poslední minutě první půle, kdy po rohu na zadní tyč vstřelil druhou branku Ondra Procházka. Ve druhé půli se hra vyrovnala.  Na našem mužstvu byla znát únava a od 70.minuty jsme navíc dohrávali po zranění Andrease Mackoviče o deseti. Naši hráči ale díky bojovnosti a ochotě nechat na hřišti všechny své síly dokázali zápas dovést do úspěšného konce. V závěru utkání mohl ještě Ondra Sarvaš navýšit na 3:0, svoji střelou z přímého kopu z 23 metrů ale orazítkoval pouze břevno.

Sestava: Brož, Šebek, Kos, Sarvaš, Štochl, Procházka, Fryš, Křivánek, Čapek, Mackovič, Malec

SK Petřín Plzeň – SK Hořovice 7:0 (4:0)

K poslednímu utkání v rámci „anglického týdne“ jsme zavítali na hřiště Petřína. Před zápasem jsme věděli, že nás vzhledem k výsledkům domácích nečeká jednoduchý zápas, což se potvrdilo již v první minutě, kdy domácí po naší obrovské hrubce vstřelili svoji první branku. První poločas se odehrával prakticky na naší polovině. Domácí si díky své kvalitě a na našemu špatnému pohybu dokázali vypracovat řadu stoprocentních šancí, naštěstí pro nás ale dokázali proměnit pouze tři a do kabin jsme tak šli za stavu 4:0. Druhá půle se odehrávala v podobné režii jako předchozí poločas. Domácí drželi balon na naší polovině, nedokázali se ale dostávat tolik do šancí díky našemu zlepšenému pohybu a obrannému bloku. Bohužel jsme se ale nevyvarovali zbytečných chyb a domácím nabídli dvakrát možnost jednoduše skórovat. V závěru soupeř po povedené akci vstřelil ještě jednu branku, utkání tak skončilo jednoznačným vítězstvím domácích 7:0.

Sestava: Malec, Šebek, Čapek, Červenka, Štochl, Křivánek, Fryš, Motl, Hasman (55.Petica), Kratěna, Procházka (45.Hrudka)