post

U17 – hodnocení dvou domácích utkání

SK Hořovice – Spartak Příbram 2:3 (2:1)

Po dvou venkovních zápasech jsme na domácím hřišti přivítali Spartak Příbram. Do utkání jsme vstoupili aktivně a během prvních minut jsme si vypracovali dvě slibné střelecké příležitosti, které měli na kopačkách Ondra Sarvaš a Kryštof Fryš, ani jedna střela ale neznamenala změnu skóre. Stejně tak povedená střela Tomáše Křivánka z hranice pokutového území. Ve dvanácté minutě si za obranu hostů naběhl znovu Ondra Sarvaš, ale ani svoji druhou příležitost neproměnil. Soupeř poprvé zahrozil v 20. minutě, kdy si hostující útočník zaběhl na dlouhý balon za obranu a svoji šanci bez problému proměnil. Naši hráči po obdržené brance nepolevili ve své aktivitě a odměnou byl vyrovnávací gól ve 29.minutě, kdy Kryštof Fryš po nahrávce Tomáše Křivánka vymetl z prostoru penalty pravou šibenici. O čtyři minuty později bylo ještě veseleji, když Tomáš Křivánek přenesl hru na levou stranu na Ondru Sarvaše, který se zbavil obránce a střelou na zadní tyč dostal naše mužstvo do vedení.  Do druhé půle ale naše mužstvo vstoupilo velmi špatně. Přestali jsme být aktivní směrem dopředu, naopak soupeř se jednoduchými nakopnutými míči za obranu dostal do zápasu a začal si vypracovávat slibné brankové příležitosti, které naštěstí neproměňoval. Porci smůly jsme si vybrali v 72. minutě, kdy si Tadeáš Červenka srazil míč po soupeřově rohu do prostoru malého vápna do vlastní branky. O pět minut později jsme mohli jít opět do vedení, střela Víti Průši ale gólem neskončila. V 83.minutě naši stopeři nezachytili dlouhý balon za obranu, na který nevyběhl ani náš brankář, a hostující útočník tak velmi snadno otočil skóre na 3:2 pro hosty. Po inkasované brance jsme konečně zvýšili svoji aktivitu a tlačili se do zakončení.  Bohužel žádný se závarů před brankou soupeře brankou neskončil a když střelu Vojty Brotánka v závěru utkání soupeř vykopnul z prázdné brány, odcházeli jsme po závěrečném hvizdu do kabin s prohrou 2:3.

Sestava: Brož, Šebek, Čapek, Červenka, Petica, Sarvaš, Hasman, Krýl (C), Křivánek, Fryš, Brotánek.

Náhradníci: Průša, Kratěna

Branky: Fryš, Sarvaš

SK Hořovice – SK Slavia Vejprnice 5:1 (3:0)

V druhém domácím utkání jsme přivítali na svém hřišti tým SK Slavia Vejprnice. Od začátku utkání jsme měli více ze hry a již v 3. minutě jsme šli do vedení, kdy na kolmou přihrávku za obranu od Tomáše Kose si zaběhl Andreas Mackovič a chladnokrevně svoji šanci proměnil. Po vstřelené brance jsme ale bohužel polevili. Sice jsme po většinu času drželi míč na svých kopačkách, ale kvůli pomalému pohybu a práci s balonem jsme si nedokázali vypracovat další brankovou příležitost. Změna nastala po 20. minutě. Kdy vydařená střela Vény Krýla z hranice vápna minula těsně pravou šibenici. O tři minuty později se dostal za obranu Andreas Mackovič, udělal kličku gólmanovi, ale jeho zakončení z úhlu vykopnul hostující obránce z brankové čáry. V 37. minutě prošel Tomáš Křivánek s balonem do pokutového území, nahrával pod sebe na penaltu Andymu Mackovičovi , ten ještě posunul míč lépe stojícímu Vénovi Krýlovi, který nezaváhal a zvýšil na 2:0. O dvě minuty později zahrával Tomáš Křivánek z levé strany roh, který posadil na hlavu Vény Krýla a šli jsme do vedení 3:0. Do ještě výraznějšího vedení jsme mohli jít ve 44. minutě, Andreas Mackovič ale z malého vápna přestřelil hostující branku. Obraz hry se nezměnil ani v druhém poločase. V 64. minutě zatáhl míč po levé straně Martin Hasman, našel na vápně Tomáše Kose, který se kličkou zbavil obránců a střelou na zadní tyč zvýšil na 4:0. V 69. si za hostující obranu zaběhl Ondra Sarvaš, svoji šanci ale neproměnil. Skóre se měnilo o sedm minut později, kdy se Pavel Vajsochr na půlící čáře dostal k odraženému balonu, prostrčil si míč mezi stopery a svůj únik na branku nekompromisně proměnil. V 79. minutě jsme neodehráli důrazně centr ze strany do vápna, hostující útočník se dostal jednoduše k balonu a z prostoru penalty korigoval stav na 5:1. Po obdržené brance jsme si vypracovali další dvě slibné šance, které jsme ale nedokázali proměnit a utkání tak skončilo naší výhrou 5:1.

Sestava: Malec, Šebek, Čapek, Piskáček, Petica, Sarvaš, Hasman, Krýl (C), Křivánek, Kos, Mackovič.

Náhradníci: Vajsochr

Branky: 2x Krýl, Mackovič, Kos, Vajsochr